°C

Daj innym uśmiech w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

fot. K.Gonera
 

Dziś w kalendarzu przypada Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem wydarzenia jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z ograniczeniami. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Żaganiu zuchy i wolontariusze odwiedzili podopiecznych placówki.

Każdego dnia przechodzimy obok osób z niepełnosprawnościami, często ich nie dostrzegając. To osoby niedosłyszące, z dysfunkcjami mowy oraz innymi schorzeniami. Ale to także ludzie pełni pasji i radości życia.
– Podopieczni ośrodka mimo dysfunkcji różnego rodzaju bez wyjątku mają ogromne, pełne ufności i miłości serca – mówi prezes fundacji Uśmiech Dziecka Katarzyna Nowotyńska:

– Takie spotkania dają radość dzieciom. A to jest najważniejsze – podkreśla Katarzyna Nowotyńska:

Sami wolontariusze i zuchy przyznają, że uśmiech zawsze powinien towarzyszyć dzieciom:

Podopieczni ośrodka mieli dziś wiele powodów do radości. Jak sami mówią, podzielą się prezentami z innymi:

Dodajmy, że Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiono przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku