Bez sensacji przy Chopina

Porażką zakończyły rozgrywki EuroCup Women koszykarki InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp.

Zgodnie z przewidywaniami turecki zespół CBK Mersin Yenisehir Bld pokonał borykającą się z problemami kadrowymi gorzowską drużynę 75:68. W dzisiejszym pojedynku w gorzowskiej drużynie zabrakło Borislawy Hristowej i Stelli Johnsson. Z kolei zespół z Turcji  przybył do Gorzowa Wlkp. bez dwóch podstawowych zawodniczek (Quanitry Hollingsworth i Temi Fagbenle) ale już na początku pojedynku uzyskał przewagę. Nie było w tym nic dziwnego bo przecież w tureckim zespole grają takie gwiazdy kobiecego basketu jak Yvonne Turner, Tiffany Hayes czy Kristine Anigwe. Mimo to należy też pochwalić miejscowe koszykarki, które nie oddały rywalkom pola bez walki, a momentami prowadziły z nimi wyrównany bój, a w drugiej kwarcie były nawet lepsze od rywalek, zaś na początku trzeciej, po trafieniach z rzutów wolnych Courtney Hurt gospodynie prowadziły 39:38. W 24 minucie za trzy trafiła Dominika Owczarzak i przewaga miejscowych wzrosła do 4 punktów (44:40). W zespole z Mersin jest jednak Tiffany Hayes, która dwukrotnie trafiła zza linii 6,75 dzięki czemu podopieczne trenera Osmana Olcaya Oraka odzyskały prowadzenie. Pod koniec 3 kwarty piąte przewinienie popełniła Stephanie Jones i musiała opuścić boisko. Brak tej zawodniczki negatywnie wpłynął na przebieg ostatniej kwarty, w której faworyzowane koszykarki z Turcji wygrały 18:14 a cały mecz 75:68.

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. – CBK Mersin Yenisehir Bld 68:75 (15-25, 19-10, 20-22, 14-18)

InvestInTheWest Enea: Katarzyna Dzwigalska 5, Julita Michniewicz 0, Kseniia Tikhonenko 17, Karolina Matkowska 0, Stephanie Jones 14, Anna Makurat 2, Courtney Hurt 19, Dominika Owczarzak 11.

CBK Mersin Yenisehir Bld: Asena Yalcin 2, Shavonte Zellous 11, Fatmanur Karakas 0, Sinem Atas 0, Tiffany Hayes 36, Yvonne Turner 6, Kristine Anigwe 12 , Esra Ural Topuz 8.