°C

GUS o Lubuszanach z niepełnosprawnościami

Fot. Envato
 

Nawet co piąty Lubuszanin może się zmagać z niepełnosprawnością. Niestety, jak wskazują statystyki, liczba osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami rośnie w naszym regionie z roku na rok.

Na szczęście, jak zaznacza Elwira Olczyk z Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, w całym województwie jest także coraz więcej miejsc z udogodnieniami dla niepełnosprawnych:

W ostatnich latach do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami dostosowują się również lubuskie szkoły, a także firmy i zakłady pracy, co wpływa pozytywnie na aktywność zawodową osób z orzeczeniami o niepełnosprawności:

Zdaniem Piotra Frołowicza, prezesa spółdzielni socjalnej ALIVIO, która prowadzi w Zielonej Górze ośrodek wytchnieniowy dla osób niepełnosprawnych, oficjalne statystyki nie pokazują jednak pełnej skali problemów związanych z niepełnosprawnością.

– Tych osób jest znacznie więcej, podobnie, jak ich problemów – podkreśla Frołowicz:

Piotr Frołowicz zaznacza, że – mimo dużej skali problemu – lubuskie samorządy coraz lepiej radzą sobie z pomaganiem mieszkańcom z niepełnosprawnościami, realizując wiele ważnych programów finansowanych m.in. z Funduszu Solidarności:

Dodajmy, że 3 grudnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony przez ONZ w 1992 roku.

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku