°C

Będzie spalarnia odpadów w Marszowie

fot. K.Gonera
 

Przy Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie powstanie spalarnia. Instalacja spełniać będzie rolę elektrociepłowni. Koszt przyszłego zadania to 100 milionów złotych.

Planowana inwestycja ma powstać w ciągu najbliższych pięciu lat. – Wszystko zostanie zweryfikowane podczas procedury przetargowej – mówi Wojciech Dronia dyrektor do spraw inwestycji i rozwoju:

– Odbyliśmy już cykl spotkań z samorządami oraz samymi mieszkańcami. Rozważamy już wstępną lokalizację, gdzie dostarczone zostanie ciepło z elektrociepłowni – dodaje Wojciech Dronia:

– Paliwem będą odpady, których nie można z różnych przyczyn poddać recyklingowi – zaznacza Wojciech Dronia:

– Narzucone normy przy takich instalacjach gwarantują bezpieczeństwo dla środowiska – mówi pracownik zakładu Joanna Blinow:

Dodajmy, że rocznie ZZO w Marszowie przetwarza 90 tysięcy ton odpadów.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku