°C

O ucieczce z żagańskiego stalagu w angielskiej telewizji

fot. K.Gonera
 

Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu realizuje wiele projektów i badań związanych z historią Stalagu VIII C oraz Stalagu Luft III. Pracownicy placówki służyli także jako eksperci przy powstającym dokumencie o wielkiej ucieczce. Film został wyemitowany w jednym z brytyjskich kanałów telewizyjnych.

Prace związane z przygotowanej relacji filmowej faktów historycznych w rejonie Żagania rozpoczęły się w marcu. – Strona brytyjska poprosiła muzeum o pomoc w realizacji dokumentu – mówi dyrektor muzeum Marek Łazarz:

– Przy produkcji wykorzystano posiadane przez muzeum materiały oraz wiedzę, którą posiadają pracownicy placówki – podkreśla Marek Łazarz:

– Wkrótce pojawi się kolejny wkład muzeum w ekranizację historii obozów jenieckich – podkreśla Marek Łazarz:

Przypomnijmy, że podczas wielkiej ucieczki zbiec z obozu usiłowało 76 jeńców. Udało się trzem.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku