°C

W Żaganiu powstaną lokale mieszkalne dla ofiar przemocy

fot. K.Gonera
 

Ośrodek Pomocy Społecznej w październiku uruchomił na nowo ogrzewalnię dla bezdomnych. W ramach OPS funkcjonują także lokale readaptacyjne. Rozpoczął się też remont budynku z przeznaczeniem dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.

Przypomnijmy, miejska ogrzewalnia przy ulicy Rybackiej działa od zeszłego roku. Można się tu zagrzać, napić herbaty, a nawet zmienić ubrania na suche i czyste. – Kilka osób dotkniętych przez los z różnych powodów korzysta też z pomieszczeń readaptacyjnych. Trwają kolejne prace, aby wesprzeć potrzebujących – mówi szef OPS-u Piotr Puchalski:

– Wiele prac remontowych wykonywanych jest w ramach wolontariatu, stąd udało się zejść znacznie z kosztów inwestycji – dodaje Piotr Puchalski:

– W planach jest także wypożyczalnia sprzętu medycznego – podkreśla szef OPS:

Dodajmy, że koszt prac remontowych to około 66 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku