°C

Sondażowa przewaga partii rządzącej

Fot. Pixabay
 

Gdyby wybory parlamentarne w Polsce odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Takie wyniki przynoszą najnowsze sondaże przeprowadzone przez Research Partners oraz Social Changes.

W pierwszym z nich PiS cieszy się poparciem 37,1 proc. ankietowanych. PO może liczyć na 20,6 proc. głosów. Na kolejnych miejscach w sondażu są: Polska 2050 (10,6 proc.), Konfederacja (8,4 proc.) oraz Lewica (6,9 proc.).

Natomiast w badaniu Social Changes dla portalu wpolityce.pl chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 38 proc. badanych. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej to 25 proc. Dalej w zestawieniu są: Polska 2050 (12 proc.),  Konfederacja (10 proc.) i Lewica (9 proc.).

Oba sondaże przeprowadzone zostały w dniach 26-29 listopada.

 
 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku