°C

Jak szkoły radzą sobie z nauczaniem zdalnym?

Fot. Pixabay
 

Czwarta fala koronawirusa nie odpuszcza, sytuacja dotyczy również szkół. Jak wynika z danych kuratorium oświaty, pod koniec listopada 140 placówek z regionu pracowało w trybie zdalnym lub hybrydowym. Informacje te obejmują 96 szkół podstawowych, 25 szkół ponadpodstawowych i 19 przedszkoli.

Wśród tych placówek znajduje się między innymi Zespół Szkół w Świdnicy. Wicedyrektorka Joanna Jamroziak mówi, że obecnie na nauczaniu zdalnym znajdują się 3 klasy:

Katarzyna Doligalska, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy, mówi, że aktualnie wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie. Jak dodaje, kadra nauczycielska odbywa szkolenia, aby w czasie nauki zdalnej umieć, jak najlepiej komunikować się z dziećmi:

Barbara Kołarzyk, dyrektorka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim, mówi, że uczniowie różnie radzą sobie z nauczaniem zdalnym czy hybrydowym, tu znacząca rolę odgrywają nauczyciele, którzy poza lekcjami są w stałym kontakcie z młodzieżą:

Przypomnijmy, dane dotyczące szkół pracujących zdalnie są codziennie aktualizowane. 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku