°C

Pożar w wieżowcu przy ul. Ptasiej. Jedna osoba ranna! [ZDJĘCIA]

fot. Bartosz Schaefer
 

Pożar w wieżowcu przy ul. Ptasiej! Sytuacja została opanowana przez straż pożarną.

Przed godziną 21:00 zielonogórscy strażacy otrzymali informacje o płomieniach w piwnicy budynku przy ul. Ptasiej 34. Na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców, jednak znaczna większość opuściła swoje lokum na czas interwencji ogniowców. Jeden z mieszkańców znalazł w piwnicy jedną nieprzytomną osobę, która po udzieleniu pomocy odzyskała świadomość. Przez następne godziny klatka schodowa oraz piwnica były przez strażaków oczyszczane za pomocą wentylatorów. 
– Opuściliśmy swoje mieszkania, przez chwilę nie było prądu – mówią mieszkańcy wieżowca, w którym wybuchł pożar:

– Opuściliśmy swoje mieszkania, przez chwilę nie było prądu – mówią mieszkańcy wieżowca, w którym wybuchł pożar:

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej Igor Skrzyczewski mieszkańców wieżowca, który na co dzień pracuje w zielonogórskim urzędzie miasta usłyszał hałas w piwnicy. Okazało się, że w miejscu, z którego wydobywał się dym przebywał zamknięty człowiek. Zielonogórzanin natychmiast ruszył na pomoc:

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku