°C

Będą kolejne inwestycje w Lubuskim Centrum Pulmonologii

Fot. Zofia Popielecka
 

Szpital w Torzymiu przygotowuje nową strategię rozwoju. Plany mają sięgać 2030 roku, wśród nich są kolejne remonty szpitalnych oddziałów, a także zakup nowoczesnego sprzętu.

Jak mówi Katarzyna Lebiotkowska, prezes Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu, placówka chce rozwijać się w kierunku diagnozowania i leczenia chorób płuc:

Także pacjenci z nowotworami będą mieli większe możliwości leczenia na miejscu. Prezes szpitala dodaje, że dzięki temu chorzy nie będą musieli szukać pomocy w placówkach oddalonych od ich miejsca zamieszania:

Tomasz Pisarek, dyrektor do spraw administracyjno-gospodarczych, mówi, że  inwestycje zaplanowane w nowej strategii rozwoju poprawia jakość leczenia pacjentów. Jedną z nich jest rozbudowa oddziału rehabilitacji pulmonologicznej:

Tomasz Pisarek podkreśla, że w związku z panującą pandemią zapotrzebowanie na rehabilitację pulmonologiczną wśród Lubuszan drastycznie wzrasta, dlatego rozbudowa oddziału jest obligatoryjna:

Przypomnijmy, że w Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu remontowany jest również oddział geriatryczny. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku