°C

Odłóż telefon i żyj. Inicjatywa dla bezpieczeństwa pieszych

fot. K.Gonera
 

„Odłóż telefon i żyj”. Takie napisy pojawiły się przy żagańskich przejściach dla pieszych w rejonie ulicy Księżnej Żaganny. To apel skierowany do młodych ludzi, którzy przechodząc przez jezdnię, nie odrywają oczu od wyświetlacza telefonu komórkowego.

Pomysłodawcą projektu jest jeden z żagańskich radnych. Propozycja została przyjęta przez magistrat. – Pierwsze takie oznaczenia przy pasach pojawiły się w jednym z bardziej niebezpiecznych miejsc miasta – mówi inicjator akcji Tomasz Nowak:

– Napis ma prowokować do myślenia i ostrożności – dodaje radny:

W tym miejscu również w bliskiej odległości znajdują się dwa przystanki autobusowe. – Rano i po lekcjach dużo młodzieży czeka tu na połączenie. Nie zawsze odrywają wzrok od telefonu przechodząc przez jezdnię – mówią mieszkańcy:

Dodajmy, że miasto planuje, aby podobne ostrzeżenia pojawiły się w rejonie żagańskich szkół.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku