°C

Kolejny oddział 105. szpitala w Żarach będzie covidowy

fot. K.Gonera
 

105. Kresowy Szpital Wojskowy reaguje na rosnącą ilość zakażeń koronawirusem. Już od 1 grudnia oddział psychiatrii w części staje się covidowym.

Przypomnijmy, dotychczas z przeznaczeniem dla pacjentów z koronawirusem przemianowano już trzy oddziały. To pulmonologia, ortopedia oraz wewnętrzny. Wszystko po to, aby zwiększyć ilość łóżek dla pacjentów z SARS CoV-2. – To niezbędne zmiany, które wprowadzamy – mówi Justyna Wróbel – Gądek, rzeczniczka szpitala:

– Podział psychiatrii pozwoli na niezbędną hospitalizację zakażonych koronawirusem, ale również na leczenie osób z zaburzeniami – podkreśla rzeczniczka:

Dodajmy, że ilość łóżek wydzielonych w oddziale psychiatrycznym to 23. W sumie 105. szpital dysponować będzie 128 łóżkami covidowymi.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku