°C

Lubuska policja sprawdza pustostany

Fot. KWP
 

Przypomnijmy, każdego roku w okresie zimowym funkcjonariusze policji sprawdzają miejsca w których mogą znajdować się osoby potrzebujące. Od lat są to pustostany, ogródki działkowe lub miejsca publiczne, tu osoby w kryzysie bezdomności szukają schronienia przed zimnem.

Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mówi, że policjanci zaplanowali także zbiórkę ciepłej odzieży, którą przekażą do noclegowni:

Policja prosi również Lubuszan o to, by reagowali gdy widzą osoby potrzebujące schronienia. W takiej sytuacji należy zadzwonić na 112:

Przypomnijmy, pomoc oferuje także diecezjalna Caritas, w Zielonej Górze przez zimnem można schronić się na przykład w ogrzewalni przy ul. Dworcowej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku