°C

Nie będzie połączeń Żagania i Lubska z Zieloną Górą

fot. K.Gonera
 

Autobusowy przewoźnik Feniks V informuje, że od 11 grudnia zawiesza wszystkie połączenia z Lubska oraz Żagania z Zieloną Górą. Powodem podawanych przez władze spółki zmian są względy ekonomiczne.

Już za kilkanaście dni nie będą kursować autobusy w relacjach Żagań – Zielona Góra – Żagań, a także Lubsko – Zielona Góra – Lubsko. – Zlikwidowane zostaną wszystkie połączenia pomiędzy tymi miastami – mówi prezes spółki Józef Słowikowski:

To jednak nie koniec złych wiadomości dla podróżnych. Od najbliższej środy przedsiębiorstwo zawiesza część połączeń między Żarami a Lubskiem w obu relacjach. – Dla wszystkich samorządów kluczową sprawą jest zapewnienie dojazdu mieszkańców powiatu do pracy i szkół – mówi starosta żarski Józef Radzion:

Wielu mieszkańców Żar podkreśla, że to problem dla tych, co nie posiadają własnych aut. – Największy kłopot będą mieli uczniowie z dotarciem do szkół – dodają:

Dodajmy, że wykaz zawieszonych połączeń znaleźć można na stronie przewoźnika.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku