°C

„Mali Gorzowiacy” świętują 40 lat

A.Dobosiewicz
 

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” świętuje jubileusz 40-lecia. W ciągu czterech dekad zespół zaprezentował się na 1400 koncertach, w tym 144 były to koncerty za granicą Polski.

„Mali Gorzowiacy” odwiedzili 35 państw, przejechali ponad 650.000 kilometrów, przygotowali 24 układy choreograficzne. – Trudno jest zliczyć, ile osób tańczyło w zespole – mówi kierownik zespołu, choreograf Krzysztof Szupiluk.

W zespole kultywowane są zwyczaje, obyczaje i tradycje polskie.

40-lecie Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” świętował podczas dwóch koncertów, które zostały zaprezentowane w gorzowskim teatrze. Na scenie wystąpiło ponad 140 tancerzy. Warto dodać, że zespół jest laureatem Nagrody Kulturalnej Prezydenta Gorzowa za całokształt działalności. Motyl trafił do zespołu w 2006 roku. W tym samym roku zespół otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dziesięć lat później, w 2016 roku, „Mali Gorzowiacy” zostali uhonorowali odznaką za zasługi dla województwa lubuskiego.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku