°C

Lubuscy politycy o tarczy antyinflacyjnej

Fot. KPRM
 

W tym tygodniu poznaliśmy rozwiązania tzw. tarczy antyinflacyjnej, które mają zahamować gwałtowny wzrost cen. To m.in. obniżka podatków od energii i cen samej energii, obniżka cen paliw czy oszczędności w administracji. Do tych propozycji odnieśli się dziś goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

 

– Działając w pandemii musieliśmy wybrać główny cel – wskazywał poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna:

Sławomir Kotylak z Platformy Obywatelskiej wskazywał na wzrost cen benzyny czy prądu:

Jego zdaniem reakcje polskiego rządu są spóźnione co najmniej o 1,5 roku.

Tomasz Bratkowski z Konfederacji zwracał uwagę, że o wiele rozwiązań zawartych w tarczy antyinflacyjnej postulowała Konfederacja:

Karol Zieleński z Biura Wojewody Lubuskiego podkreślał, że nie jesteśmy odseparowani od systemu gospodarki i na inflację w Polsce wpływ ma także sytuacja na świecie:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku