°C

Lubuskie forum – sytuacja covidowa

Fot. Envato
 

768 nowych przypadków koronawirusa w województwie lubuskim. W tym tygodniu w kraju padł rekord zachorowań w czwartej fali – ponad 28 tysięcy w ciągu doby, mamy też rekordową liczbę zgonów, która w czwartek zbliżyła się do 500. W tym kontekście powraca dyskusja na temat ewentualnego zaostrzenia restrykcji covidowych. Głos w tej sprawie zabrali dziś goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

 

Edward Markiewicz z Nowej Lewicy przytaczał dane dotyczące zgonów w naszym regionie osób zakażonych COVID-19. Nie żyje 2132 Lubuszan, tylko w ciągu minionej doby zmarło 13 osób. Podkreślał, że w Polsce w pełni zaszczepionych jest zaledwie 47 procent. Przypominał też Strategię Lewicy:

Arkadiusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego zgadzał się w sprawie konieczności nadania większej rangi paszportowi covidowemu. Jak mówił warto też położyć nacisk na przestrzeganie już obowiązujących obostrzeń, np. czy w pomieszczeniach zamkniętych nosimy maseczki i policja już to robi. Sam był ostatnio świadkiem kontroli w jednym z zielonogórskich marketów;

W tej chwili, jak dodawał Dabrowski, paszportem covidowym posługujemy się w zasadzie tylko na lotniskach.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku