°C

Sondażowa przewaga PiS

Fot. Pixabay
 

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska) dostałby 37,5 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w "Super Expressie".

Na Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Zieloni) zagłosowałoby 24,30 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni dostałaby 15,74 proc., Lewica – Wiosna, SLD, Razem: 8,04 proc., Konfederacja Wolność i Niepodległość 8,00 proc. Pod progiem wyborczym znalazły się PSL z wynikiem 4,46 proc., Kukiz’15 mógłby liczyć na 0,97 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina na 0,68 proc. głosów – podał dziennik.

Zjednoczona Prawica uzyskałaby 39 proc. poparcia; Koalicja Obywatelska – 25 proc. Polska 2050 – 13 proc., Konfederacja – 10 proc., a Lewica – 8 proc. – wynika zaś z sondażu dla portalu wPolityce.pl. Poza Sejmem znaleźliby się Kukiz‘15, PSL i Porozumienie.

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, w ostatnim czasie zmniejszył się dystans dzielący Zjednoczoną Prawicę od Koalicji Obywatelskiej. Notowania pozostałych ugrupowań pozostają stabilne.

Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych – co oznacza spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem (z 17 listopada).

Koalicja Obywatelska cieszy się obecnie poparciem 25 proc. badanych – to z kolei wzrost o 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 13 proc. To ugrupowanie nie odnotowało żadnych zmian.

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Konfederacja, którą w badaniu wskazało 10 proc. respondentów (spadek o 1 pkt. proc.) oraz Lewica, która cieszy się poparciem 8 proc. badanych (wzrost o 1 punkt).

Na Kukiz‘15 zagłosowałoby 1 proc. badanych (spadek o 1 punkt). Natomiast notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Porozumienie Jarosława Gowina pozostają bez zmian – poparcie na poziomie 1 proc.

 

2 proc. badanych wybrałoby „nne ugrupowanie” (wzrost o 1 punkt proc.).


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku