°C

Paczki dla dzieci osadzonych matek z Krzywańca

Fot. Zofia Popielecka
 

Każdego roku w okresie przedświątecznym do Zakładu Karnego w Krzywańcu spływają paczki dla dzieci osadzonych matek.

I tym razem wiele firm, instytucji oraz fundacji zgłosiło chęć przygotowania prezentów dla najmłodszych. Zwykle są to przedmioty pierwszej potrzeby, takie jak środki higieniczne, wanienki i ubrania, darczyńcy nie zapominają również o zabawkach i słodyczach. Diana Klaus, kierownik Domu dla Matki i Dziecka w Krzywańcu, mówi, że przedmioty, którymi są obdarowane dzieci, często wystarczają na długie miesiące:

Diana Klaus dodaje, że w tym roku wyjątkowo dużo osób zaangażowało się w przygotowanie paczek. Jak podkreśla, swoją pomoc zaoferowały również służby mundurowe:

Małgorzata Ostapczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze jest jedną z inicjatorek przygotowania prezentów dla dzieci osadzonych matek. Jak mówi, funkcjonariusze policji z optymizmem przyjęli ten pomysł:

Pani Anna w Domu dla Matki i Dziecka w Krzywańcu znajduje się od roku z córką Hanią, jak mówi prezenty, które trafiają do dzieci, dają im dużo radości:

Syn pani Sandry ma 19 miesięcy, także do niego trafią prezenty przekazane od policjantów. Osadzona podkreśla, że każdy nawet najmniejszy przedmiot ma duże znaczenie:

Przypomnijmy, że osoby prywatne również mogą przygotować paczki dla dzieci.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku