°C

Lekcje pilotażowe dla osób z niepełnosprawnościami w muzeum

fot. M. Czechowska
 

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbywają się lekcje pilotażowe dla osób niesłyszących, niedowidzących i niewidomych.

Zajęcia w ramach projektu „Edukacja muzealna osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu” odbywają się w nowo wyremontowanym obiekcie. Tu uczestnicy mogą skorzystać z takich udogodnień jak: audiodeskrypcja, tyflografika oraz prezentacje wideo.

Justyna Lubas-Wałęcka z zielonogórskiego Muzeum Ziemi Lubuskiej mówi, że dzięki takim projektom osoby z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z oferty instytucji bez żadnych utrudnień. Jak dodaje, pomagają w tym nowoczesne technologie:

Renata Grysiuk-Kowalska, kierownik działu oświaty w muzeum, mówi, że działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na stałe trafią do oferty placówki:

Za projekt odpowiada także Fundacja Szansa dla Niewidomych w Zielonej Górze. Jarek Wójcik z fundacji mówi, że podopieczni zawsze chętnie korzystają z takich rozwiązań:

Przypomnijmy, że w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze także na co dzień osoby niewidome oraz niesłyszące mogą liczyć na pomoc pracowników.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku