°C

Sąd uchyla decyzję wojewody dot. strefy parkowania w Gorzowie

fot:RG
 

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję wojewody, która zablokowała zmiany w strefie płatnego parkowania, chodzi o podwyżki i poszerzenie strefy.

Służby wojewody zakwestionowały uchwałę, bo uznały, że  nie traktuje sprawiedliwie wszystkich mieszkańców. Miasto odwołało się od tej decyzji i skierowało sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten uznał dziś, że działania miasta były zgodne z prawem. Mówi wiceprezydent Gorzowa Jacek Szymankiewicz:

Strony mają teraz czas na odwołanie się od wyroku do wyższej instancji czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego. – Liczę na to, że wojewoda skorzysta z tej możliwości – mówi wiceprzewodniczący rady miasta z Klubu Prawo i Sprawiedliwość Sebastian Pieńkowski:

Wyrok jest nieprawomocny. Jeżeli wojewoda nie odwoła się od wyroku, wówczas podwyżki opłat za parkowanie będą mogły wejść w życie. Stanie się to jednak najpewniej dopiero w przyszłym roku.

Na złożenie odwołania do NSA strony mają 30 dni.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku