°C

Uniwersytet Zielonogórski kształci przyszłe pielęgniarki

Fot. Pixabay
 

Blisko 300 studentów wybrało pielęgniarstwo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na pierwszym oraz drugim stopniu studiów są zarówno kobiety, jak i mężczyźni, których z każdym rokiem przybywa na uczelni.

Joanna Hoffman-Aulich, kierownik Zakładu Pielęgniarstwa na UZ, mówi, że osoby, które w przyszłości chcą pracować z pacjentami, w trakcie studiów odbywają odpowiednie praktyki. Jak dodaje, w ten sposób sprawdzane są ich umiejętności:

Kierowniczka zaznacza, że pielęgniarstwo jest wymagającym kierunkiem studiów, mimo to cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych ludzi:

Katarzyna Błaszczak jest studentką drugiego roku pielęgniarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jak mówi, zawsze marzyła o tym zawodzie, jednocześnie zauważa, że wiąże się on z dużą odpowiedzialnością:

Justyna Chwałczyńska, studentka pielęgniarstwa, mówi, że podczas praktyk zaskoczyło ją tempo pracy, które musi być szybkie ze względu na dużą liczbę pacjentów, którzy oczekują pomocy:

Dodajmy, że studenci odbywają praktyki w Szpitalu Uniwersyteckim, ale również w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze, gdzie uczą się od zawodowych pielęgniarek. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku