°C

Dziś w kalendarzu Światowy Dzień Pluszowego Misia

fot. K.Gonera
 

Swoje święto obchodzi dziś jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. W kalendarzu przypada Dzień Pluszowego Misia. Maskotka ta towarzyszyła najmłodszym od wielu lat, a jej popularność wciąż nie słabnie.

Pierwsze pluszaki powstały w Europie, potem zawędrowały do innych krajów świata. Sama nazwa zaś Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta, z którym wiąże się historia o niedźwiadku.
O swoim miłym towarzyszu pamiętają dziś dzieci z Miejskiego Przedszkola numer 6 w Żaganiu. Wiele z nich nie zaśnie bez przytulenia się do swojego pupila:

W żagańskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dziś także królują misie. – Miś to radość dziecka – mówi prezes stowarzyszenia Uśmiech Dziecka Katarzyna Nowotyńska:

Podopieczni żagańskiego ośrodka przyznają, że miś jest czymś więcej, niż tylko maskotką:

Dodajmy, że pluszowy miś jest jedną z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku