°C

Funkcjonariusze służby więziennej zachęcają do ciekawej pracy

fot. K.Gonera
 

Przedstawiciele Zakładu Karnego w Krzywańcu spotkali się z uczniami szkół ponadpodstawowych powiatu żagańskiego. Funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do pracy w służbie więziennej.

Wspólne rozmowy z młodzieżą przeprowadzono w Pałacu Książęcym. Podczas mityngu pracownicy z Krzywańca przedstawili codzienną służbę w zakładzie. – To ciekawa propozycja na przyszłość zawodową. Wielu młodych ludzi po takich spotkaniach zmienia swoje stereotypowe myślenie o tym zawodzie – mówi porucznik Piotr Hamera:

Oprócz funkcjonariuszy z Krzywańca do wyboru zawodu i dalszej edukacji zachęcali przedstawiciele wyższej uczelni. – W służbie kandydackiej są już trzy roczniki studentów – zaznacza major Ewa Saganowska z Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości:

– To niezmiernie ważny moment w życiu tych młodych ludzi – podkreśla wicestarosta Anna Michalczuk:

Wielu z uczestniczących w spotkaniu po rozmowie przyznaje, że wbrew utartym stereotypom to ciekawa praca:

Dodajmy, że w Zakładzie Karnym w Krzywańcu służy ponad 370 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku