°C

Brody modernizują stacje uzdatniania wody

fot. UG Brody
 

W gminie Brody poprawi się zaopatrzenie w wodę. Wahania poziomu wód gruntowych, ich okresowe zanieczyszczanie, spowodowane są m.in. działalnością kopalni węgla brunatnego w Jänschwalde. Ta sytuacja się zmieni, bo gmina Brody otrzyma pieniądze, które będą przeznaczone na modernizację stacji uzdatniania wody.

– Te inwestycje sprawią, że nasze SUW-y będą sprawniejsze, a tym samym woda będzie lepsza i dotrze bez przerw do mieszkańców – tłumaczy Ryszard Kowalczuk, wójt Brodów:

Modernizowana będzie też stacja uzdatniania wody w Bieczu, która ma ponad 20 lat. Ponadto wymienione będą przyłącza do posesji mieszkańców, gdzie występują duże straty wody. Zamontowany zostanie także nowatorski system monitoringu stanu zużycia wody.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku