°C

SIM Zachodni nabiera tempa

fot. UM Kargowa
 

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa nabiera tempa. W naszym regionie najszybciej wizja nowych, tanich mieszkań materializuje się w spółce KZN-Zachodni, która grupuje kilkanaście samorządów lubuskich i wielkopolskich.

– Jesteśmy na etapie działań administracyjnych, ale proces ten przebiega na tyle sprawnie, że jesteśmy optymistami, co do niedalekiego rozpoczęcia budowy – mówi Grzegorz Rydzanicz, który jest członkiem rady nadzorczej spółki SIM „KZN – Zachodni”, a reprezentuje w niej Międzyrzecz.

Przypomnijmy, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to pomysł na budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. Dodajmy, że wśród 15 członków KZN-Zachodni są oprócz Międzyrzecza, także gminy: Kargowa, Strzelce Krajeńskie, Świebodzin i Słubice.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku