°C

Pomagają, bo chcą. Społecznicy Roku uhonorowani

fot. M. Sawoch
 

Na co dzień bezinteresownie pomagają innym, a dziś odebrali nagrody. W Akademii im. Jakuba z Paradyża uhonorowano laureatów konkursu Społecznik Roku. To już 20 edycja plebiscytu organizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tytuł Społecznika Roku jest przyznawany osobom, organizacjom i instytucjom, które ponadprzeciętnie angażują się w pomoc innym. Mówi wojewoda lubuski, Władysław Dajczak:

Tytułem Społecznika Roku za działania na rzecz środowiska lokalnego uhonorowano 4 instytucje. Statuetki autorstwa Zofii Bilińskiej trafiły m.in. do gorzowskiego Hospicjum św. Kamila. Mówi dyrektor placówki, Marek Lewandowski:

Doceniono także działania schroniska dla osób w kryzysie bezdomności z Zielonej Góry. Nagrodę odebrały kierowniczki Wioleta Grzelak i Wioleta Choroś:

Tytuł Społecznika Roku otrzymały też Ośrodek Pomocy Społecznej w Cybince i Dział Pracy Socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie. Honorowy patronat nad konkursem objęła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rozstrzygnięcie konkursu Społecznik Roku jest powiązane z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego, który przypada 21 listopada.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku