°C

Żagańska policja w trosce o bezdomnych

fot. KPP Żagań
 

Wraz z pierwszymi przymrozkami osoby bezdomne poszukują ciepłego kąta na nocleg. Żagańscy policjanci kontrolują pustostany, ogródki działkowe i kanały ciepłownicze. Informują dzikich lokatorów o możliwej pomocy.

W miejscowościach powiatu obiekty takie sprawdzają dzielnicowi. – Prosimy także mieszkańców o informacje, jeśli zauważą osoby śpiące w parkach, czy na działkach – mówi starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowe Policji w Żaganiu:

– Każda osoba może powiadomić o bezdomnym dzwoniąc na numer 112 – dodaje funkcjonariusz:

Wiele osób przyznaje, że już widziało osoby nocujące na opuszczonych działkach. – Gdy przyjdzie zima, będzie im ciężko – dodają:

Dodajmy, że zgłoszenia można także dokonać wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku