°C

Profilaktyka w Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

fot. K.Gonera
 

Dziś w kalendarzu Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji w żagańskim Parku Książęcym zorganizowane zostało spotkanie plenerowe. Jego celem jest uświadamianie mieszkańców o tym, jak ważne są badania profilaktyczne.

Inicjatorem meetingu jest Starostwo Powiatowe. Dziś każdy mógł spędzić czas aktywnie we wspólnym marszu z kijkami. – Ruch, dieta i profilaktyka, to elementy zdrowego życia – mówi starosta Henryk Janowicz:

Podczas wydarzenia można skonsultować się ze specjalistami oraz zbadać poziom cukru. – Wysiłek fizyczny jest ważny w procesie zapobiegania tej chorobie – zaznacza Anna Tracz, pielęgniarka diabetologiczna ze 105 Kresowego Szpitala Wojskowego:

Prowadząca spacer z kijkami Romualda Kudła podkreśla, że wysiłek i dieta, to już sukces w zapobieganiu chorobie:

Sami uczestnicy spotkania przyznają, że to dobra inicjatywa :

Dodajmy, że około 3 miliony Polaków zmaga się z cukrzycą.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku