°C

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta!

foto: organizator
 

Szlachetna Paczka zachęca do pomagania! Dziś rano została otwarta wirtualna baza rodzin. Przez najbliższe cztery tygodnie każdy będzie mógł wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i wybrać z bazy osoby, którym chce pomóc.

Darczyńcą może zostać każda osoba. Prezenty można przygotować wspólnie z bliskimi, kolegami z pracy czy szkoły. Jak mówi Joanna Sadzik ze Szlachetnej Paczki w Polsce nadal są rodziny, które marzą o przyziemnych prezentach: ciepłych butach na zimę, nowym ubraniu czy jedzeniu. 

Dzisiejszy dzień jest symboliczny, przez 4 tygodnie darczyńcy mogą zapoznać się z historią danej rodziny i przygotować dla niej  sprecyzowany prezent. Historie wielu rodzin mocno chwytają za serce.

Darek jest wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Jak zaznacza czas Bożego Narodzenia to moment, kiedy warto wyciągnąć pomocną dłoń i zmienić życie drugiego człowieka. 

Przy Szlachetnej Paczce pomaga także Diana. Wolontariuszka dodaje, że tu liczy się nie tylko pomoc finansowa czy rzeczowa, ale równie ważna jest obecność drugiego człowieka. 

 

Jak zaznacza Joanna Sadzik podopieczni Szlachetnej Paczki często nie proszą o pomoc i sami próbują radzić sobie z przeciwnościami. 

 

Szlachetna Paczka organizowana jest po raz 21.Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 milionów złotych, w pomoc zaangażowało się ponad 420 tysięcy Polaków.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku