°C

Polacy z Kazachstanu w Krośnie

Krosno Odrzańskie
 

Kilka tygodni temu gmina Krosno Odrzańskie przyjęła rodzinę repatriantów z Kazachstanu. To skutek ubiegłorocznej uchwały rady miejskiej.

– Oni wskazywali na nasze miasto, a my wybraliśmy ich ofertę i tak mamy czteroosobową rodzinę Polaków z Kazachstanu – mówi Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Cała procedura osiedlenia rodziny w Krośnie Odrzańskim odbywała się pod nadzorem wojewody lubuskiego. Po rozliczeniu przedsięwzięcia władze Krosna Odrzańskiego nie wykluczają, że wystąpią z kolejną propozycją przyjęcia do siebie rodaków z odległych stron.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku