°C

Lubuskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Fot. Pixabay
 

W Lubuskiem wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada br. w Zielonej Górze. Tradycyjnie i w innych miejscach mieszkańcy również będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach z tej okazji.

Zielona Góra

Wojewódzkie obchody organizowane przez wojewodę lubuskiego i miasto rozpocznie msza święta w intencji Ojczyzny w Konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej. Następnie odbędzie się uroczysty apel z ceremoniałem wojskowym na placu Bohaterów. Będzie też piknik wojskowy na parkingu przy centrum biznesu oraz Bieg Niepodległościowy.

Zielona Góra-Ochla

Urząd marszałkowski poinformował, że 11 listopada w Święto Niepodległości odbędzie się 5. Święto Młodego Lubuskiego Wina w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli, a o godz. 15 sprzed Filharmonii Zielonogórskiej wyruszy marsz pod hasłem „Niepodległa w Europie”.

Ostatnim akcentem obchodów organizowanych przez samorząd województwa będzie Koncert symfoniczny dla Niepodległej w filharmonii.

Gorzów Wielkopolski

W Gorzowie Wlkp. miasto przygotowało m.in. niepodległościową iluminację na budynku Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego oraz na budynku liceum przy ulicy Kosynierów Gdyńskich – poinformował gorzowski magistrat. Oświetlona w biało-czerwone barwy będzie też Filharmonia Gorzowska.

Uruchomienie oświetlenia zaplanowano 11 listopada br., o godzinie 18. Dla osób, które przyjdą obejrzeć iluminację urzędu, przygotowano smaczną niespodziankę. W Gorzowie do udziału w patriotycznych koncertach, recitalach, przedstawieniach i wydarzeniach zapraszają także instytucje kultury i sportu.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku