°C

Nieudany start Skierki na ME

fot. Jakub Lesiński
 

12. miejsce w półfinale na 100 m i 9. miejsce w eliminacjach na 200 m w stylu grzbietowym to dorobek zielonogórskiego pływaka Jakuba Skierki podczas rozgrywanych w Kazaniu Mistrzostw Europy na krótkim basenie. Zarówno dla niego, jak i dla trenera, taki wynik jest poniżej oczekiwań.

Lepiej poszła Skierce tzw. „setka grzbietem”. W eliminacjach popłynął w czasie 51.77 s i był 16, a w półfinale uzyskał czas 51.72 s. Tam był 12.

Więcej nadziei pływak wiązał z dystansem 200 m, także stylem grzbietowym, który jest jego koronną konkurencją. Niestety całkowicie nie udały się eliminacje, które zakończył na 9. miejscu z czasem 1:53.96 s. O występie zielonogórzanina mówi trener Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra, którego Skierka jest przedstawicielem, Jacek Miciul:


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku