°C

Białoruś: kolumna migrantów zatrzymana przed przejściem granicznym

Fot. Stanisław Żaryn/Twitter
 

Kolumna migrantów zmierzających w kierunku przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej została zatrzymana przed dotarciem do granicy - poinformował niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan. Opublikował on również film, na którym widać gromadzące się na przejściu granicznym białoruskie służby.

Według informacji Tadeusza Giczana i reporterki Hanny Liubakowej, uzbrojeni funkcjonariusze białoruskiej Straży Granicznej zepchnęli kilkusetosobową grupę migrantów z drogi do lasu. Część imigrantów zatrzymała się na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Kuźnicy Białostockiej.

Wcześniej o dużej kolumnie obcokrajowców zmierzających w stronę przejścia granicznego informował Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. Według niego jest to największa do tej pory próba masowego, siłowego wejścia na teren Polski.

W związku z wydarzeniami na granicy polsko-białoruskiej o godzinie 13 zbierze się rządowy sztab kryzysowy. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik rządu Piotr Muller. Minister wskazał, że w posiedzeniu sztabu kryzysowego będą uczestniczyć między innymi: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz ministrowie spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński i obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Obecni będą także przedstawiciele właściwych służb.


CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski – przekazał w poniedziałek rano rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, informując o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską… więcej

Setki migrantów pod eskortą zmierzają w stronę granicy polsko-białoruskiej


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku