°C

Pierwszy taki ośrodek geriatryczny w regionie

Fot. Zofia Popielecka
 

W województwie lubuskim powstanie ośrodek geriatryczny. Placówka będzie znajdowała się w Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym w Torzymiu.

Chodzi o to, aby zapewnić odpowiednią opiekę pacjentom, którzy są w podeszłym wieku i wymagają pomocy specjalisty. Jak mówi Katarzyna Lebiotkowska, prezes szpitala, tego typu placówki są bardzo potrzebne, stąd decyzja na utworzenie jej w regionie:

Prezeska dodaje, że poradnia geriatryczna od dawna funkcjonuje w szpitalu w Torzymiu, jednak budowa specjalistycznego ośrodka umożliwi leczenie większej liczby pacjentów:

Tomasz Pisarek, dyrektor do spraw administracyjno-gospodarczych i inwestycji szpitala w Torzymiu, mówi, że ośrodek geriatryczny powstanie w jednym z obiektów szpitalnych, gdzie właśnie trwa remont:

Budowa ośrodka geriatrycznego to inwestycja realizowana etapami, całkowita wartość tego zadania to ponad 7,5 miliona złotych:

Dodajmy, że w tej chwili trwa ostatni etap modernizacji budynku, w którym powstanie ośrodek geriatryczny.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku