Pierwsza wygrana i pierwsza porażka

Drugoligowe piłkarki ręczne Sparty Gubin odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie i w swoim piątym meczu pokonały Lidera Świebodzin 29-22. Dla zawodniczek ze Świebodzina to z kolei pierwsza porażka.

Pierwszą bramkę w meczu rzuciły zawodniczki Lidera, ale gdy kilka chwil później Sparta objęła prowadzenie to nie oddała go do końca. Do przerwy wygrywały 13-10. W drugiej połowie gorąco było przez chwilę, gdy rywalki zbliżyły się do stanu 17-18, ale wówczas ponownie odskoczyła Sparta i finalnie wygrała 29-22, zgarniając pierwsze punkty w sezonie.

Więcej o meczu w poniedziałkowym Magazynie Sportowym Radia Zachód po 21.