°C

W ewakuowanym pociągu nie znaleziono niebezpiecznych przedmiotów

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PKP
 

W zatrzymanym awaryjnie niedaleko Świebodzina pociągu relacji Warszawa-Berlin nie było niebezpiecznych przedmiotów. Jego pasażerowie zostali ewakuowani po tym, jak w jednym z wagonów znaleziono podejrzany bagaż - poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

O odnalezieniu bezpańskiego bagażu obsługa pociągu poinformowała służby w czwartek, około godziny 8. Zgodnie z procedurami pociąg został zatrzymany w celu sprawdzenia zawartości bagażu, a teren wokół niego zabezpieczony.

Na czas akcji służb pasażerów ewakuowano do świetlicy we wsi Kupienino, gdzie zatrzymał się pociąg.

„Policyjni pirotechnicy sprawdzili zawartość bagażu. Okazało się, że nie stanowi on zagrożenia. W walizce znajdowała się odzież zabezpieczona przez zamoczeniem foliowymi workami i taśmą. Pasażerowie wracają do pociągu i niebawem będą mogli kontynuować podróż”

– powiedział Ruciński.

Jak przekazał PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, w związku z opisaną sytuacją opóźnienie ma kilka pociągów, w tym międzynarodowych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku