°C

Ewakuacja pasażerów pociągu Warszawa-Berlin. Przyczyną porzucony bagaż

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marek Poniedziałek
 

Służby ewakuowały pasażerów pociągu relacji Warszawa – Berlin, który został zatrzymany we wsi Kupienino niedaleko Świebodzina. Powodem był porzucony bagaż. Trwa weryfikacja jego zawartości – poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

O odnalezieniu bezpańskiego bagażu obsługa pociągu poinformowała służby w czwartek, około godziny 8 rano. Zgodnie z procedurami pociąg został zatrzymany, a jego pasażerowie ewakuowani na czas sprawdzenia zawartości bagażu.

„Na miejscu pracują policyjni pirotechnicy, a teren zabezpieczają strażacy. Do czasu zakończenia działań, ewakuowani pasażerowie mają zapewnione przez gminę Świebodzin schronienie i ciepłe napoje w świetlicy wiejskiej w Kupieninie”

– powiedział PAP Ruciński.

Dodał, że samo zgłoszenie nie dotyczyło informacji o bombie lecz porzuconego bagażu. W związku z zaistniałą sytuacją pociąg będzie miał opóźnienie.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku