°C

Kolejna gmina wybuduje mieszkania społeczne

fot. Zbigniew Bodnar
 

Witnica dołącza do programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Formalną decyzję w tej sprawie podjęli radni. Uchwała została przyjęta jednomyślnie - powiedział w rozmowie z Radiem Zachód przewodniczący rady Artur Stojanowski.

Witnica dołączyła do spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Nadwarciański”. Dzięki udziałowi w programie samorząd będzie mógł otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości 3 mln zł oraz dofinansowanie do 35% wartości inwestycji.

Utworzenie Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych przewiduje:

• wybudowanie mieszkań na wynajem z niskim czynszem,
• możliwość dojścia lokatorów do własności wynajmowanego lokalu przy wpłacie odpowiednio wysokiej partycypacji,
• skorzystanie z wakacji w płaceniu czynszu dla tych lokatorów, którzy nie zdecydują się na możliwość wykupu mieszkania (po upływie okresu spłaty przez SIM kredytu),
• lokatorom będą przysługiwać rządowe dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start – ich wysokość będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego, miesięcznie może wynieść do 300-400 zł; niższy czynsz będzie można płacić przez 15 lat i będzie on średnio o ponad 50% niższy od czynszu rynkowego.

Do spółki przystąpiły także Santok, Skwierzyna i Zwierzyń. To kolejna taka inicjatywa w regionie. Wcześniej spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zawiązały: Kargowa, Międzyrzecz, Strzelce Krajeńskie, Świebodzin i Słubice, a także: Zielona Góra, Czerwieńsk, Świdnica, Otyń, Nowogród Bobrzański i Nowa Sól.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku