°C

Zastal się przełamał i pokonał GTK Gliwice

fot. Jacek Białogłowy
 

Po 6 porażkach z rzędu(4 w VTB 2 w PLK) przełamał się w końcu Enea Zastal BC Zielona Góra. Wygrał u siebie z GTK Gliwice 102-82.

Początkowo prowadziło GTK – w 4 minucie 12-7 i można się było obawiać o los Zastalu. Ale zespół Olivera Vidina „zaskoczył” w końcu. Nasi koszykarze zaczęli się świetnie dzielić piłką, nieźle zaczęli bronić i zaczęli dominować. 

Trójki Meiera, Mazurczaka, wykończenia akcji Josepha i Apića i po I kwarcie gospodarze prowadzili 30-23. 

W drugiej kwarcie Zastalowska maszyna dobrze funkcjonowała, Zastal świetnie wychodził z kontrami – zdobył w nich w I połowie aż 24 punkty, a po 20 minutach miał już 19 asyst! W końcu grał zespołowo! Przewaga rosła i rosła i do przerwy wynosiła 18 punktów – Zastal wygrywał 60-42. Najlepszy w drużynie David Brembly miał 16 punktów na koncie. 

Trzecia odsłona meczu zaczęła się niepokojąco – Zastal stracił 3 piłki Hinds trafił wolne, poprawił Woods, z półdystansu dodał punkty Hinds i było już tylko 60-48 w 22 minucie. 

Po czasie jednak Zastal uderzył mocno – świetny Brembly zdobył 5 punktów z rzędu i uspokoił sytuację. Zastal miał kontrolę nad wynikiem i w 27 minucie prowadził znów 18 punktami, a za chwilę nawet dziewiętnastoma 76-57. 

Końcówkę kwarty Zastal jednak zepsuł, ostatnie 3 minuty to kiepska seria 3-11 i przed ostatnią częścią meczu było tylko 79-68 dla wicemistrzów Polski.

Do końca Zastal musiał się naharować mocno, żeby pokonać rywali ze Śląska, ale mniej więcej w 35 minuty trójka Zyskowskiego i alley-oop Apića dały nam prowadzenie 91-73 i Zastal dowiózł prowadzenie do końca. 

Wygrał ostatecznie 20 punktami. 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku