°C

Zielona Góra dostanie 35 mln na inwestycje z Polskiego Ładu

fot. Daniel Sawicki
 

Prawie 30 mln złotych na kąpielisko w Ochli oraz pięć milionów na rewitalizację Parku Tysiąclecia otrzymało miasto Zielona Góra w programu Polski Ładu. - Mamy już za sobą formalności które dokonała rada miasta więc ruszamy do pracy – mówił dziś na konferencji prasowej Piotr Barczak, przewodniczący Rady Miasta.

Obiekt jest położony w bardzo dobrym miejscu, ale na jego odnowienie brakowało pieniędzy. Piotr Barczak przypomniał, że o przebudowie kąpieliska mówiło się od dawna.

Grzegorz Maćkowiak przypomniał, że gminy i powiaty województwa lubuskiego otrzymają łącznie 677 mln złotych:

Kazimierz Łatwiński, radny sejmiku lubuskiego z Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że przy pomyśle modernizacji kąpieliska w Ochli udało się porozumieć klubom PiS-u i Zielonej Razem prezydenta Janusza Kubickiego:

Przypomnijmy, że w ramach Polskiego Ładu w całym kraju na inwestycje w samorządach przeznaczono aż 23 mld złotych.

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku