°C

Turystyka winiarska w Zielonej Górze

Fot. P. Kuśnierz
 

Polska Toskania - tak mówi się o województwie Lubuskim. W okolicach samej Zielonej Góry, znajduje się kilkanaście winnic. Każda oferuje własne atrakcje.

W winnicy „Julia” w Starym Kisielinie, rośnie ponad 1300 krzewów. Została założona w 2013 roku. Jedną z atrakcji tego miejsca jest Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich. Mówi Małgorzata Grad z winnicy „Julia”:

Winnica „Żelazny” w Zaborze, została założona 9 lat temu. Winorośla są tu uprawiane na powierzchni ponad trzech hektarów. Do dyspozycji gości jest m.in. poniemiecka piwniczka, gdzie można degustować lokalne przysmaki. Mówi Piotr Żelazny, z winnicy „Żelazny”:

Zapytałem też mieszkańców Zielonej Góry, czy wiedzą co kryje się pod słowem enoturystyka:

Więcej o winnicach w okolicach Zielonej Góry, można przeczytać na stronie visitzielonagora.pl.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku