°C

Piotr Duda: „Solidarność” będzie bronić kopalni Turów

 

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda powiedział, że jego związek jest zdeterminowany, aby bronić kopalni w Turowie. Gość Programu 1 Polskiego Radia mówił, że nie można pozwolić, aby Unia Europejska likwidowała w Polsce miejsca pracy.

Przewodniczący przyznał, że „Solidarność” być może popełniła grzech zaniechania, kiedy w Polsce zamykano stocznie i huty. Przypomniał, że kiedy polskie stocznie zamykano, to niemieckie zakłady rozwijały się dzięki pieniądzom z pomocy publicznej.

„Tego błędu nie powtórzymy w przypadku kopalń”

– powiedział Piotr Duda.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce wstrzymanie wydobycia węgla w kopalni Turów do czasu rozstrzygnięcia sporu z Czechami. Władze w Pradze oskarżają Polskę, że kopalnia negatywnie wpływa na środowisko po stronie czeskiej i powoduje obniżenie poziomu wód gruntowych.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku