°C

Brak maseczki będzie surowiej karany

Fot. KWP w Gorzowie Wielkopolskim
 

Minister zdrowia zapowiada surowsze karanie za brak maseczek w miejscach, gdzie ich noszenie jest wymagane. Adam Niedzielski mówił dziennikarzom w Poznaniu, że wraz ze zmianą pogody i częstszym przebywaniem w pomieszczeniach, musimy zmienić swoje podejście do zakładania maseczek.

Jak mówił, do tej pory policja upominała lub zwracała uwagę tym, którzy nie przestrzegali obowiązku zakrywania ust i nosa.

„Natomiast teraz już przechodzimy na politykę wystawiania mandatów”

– deklarował minister.

Adam Niedzielski zaapelował o zwracanie uwagi osobom, które nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek. Jak mówił, choć reakcje na takie zwrócenie uwagi są często „mało akceptowalne”, świadczą one o tej osobie, a my powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Maseczki są obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych, w tym w sklepach, galeriach handlowych, w komunikacji publicznej.

Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed rozsiewaniem wirusa przez potencjalnego nosiciela.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku