°C

Będzie podwyżka podatku od nieruchomości

fot. E. Kobelak
 

Rada miasta przegłosowała podwyżkę stawek podatku od nieruchomości. Za – głosowały: klub radnych Koalicja Obywatelska i Gorzów Plus, przeciw byli radni Prawa i Sprawiedliwości, a klub Kocham Gorzów wstrzymał się od głosu. Po podwyżce, gorzowianin posiadający 60 metrowe mieszkanie, zapłaci podatek o 2, 40 zł wyższy niż za ten rok.

Punkt ten pojawił się w programie obrad dość nieoczekiwanie. Prezydenckie propozycje zakładały, wzrost wpływu do budżetu miasta o dodatkowe 4,5 mln zł. Plany prezydenta pokrzyżowała poprawka zgłoszona wspólnie przez radnych z klubów: Koalicja Obywatelska i Gorzów Plus, która zmniejszyła wysokość stawek zaproponowanych przez prezydenta. Mówi radna z klubu KO Anna Kozak:

Zaproponowana poprawka nie przekonała jednak radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość. Wiceprzewodniczący Sebastian Pieńkowski do końca apelował o zagłosowanie przeciw jakimkolwiek podwyżkom:

Radni klubu Kocham Gorzów także zapowiedzieli, że podwyżek, nawet w ograniczonym zakresie nie poprą. – To nasz protest przeciw milionom jakie rada przeznaczyła na organizację Grand Prix na Żużlu – mówiła szefowa klubu Marta Bejnar-Bejnarowicz:

Ostatecznie większość radnych najpierw przegłosowała zaproponowaną poprawkę, a następnie uchwalę wprowadzającą wyższe stawki podatku.

Uznaliśmy, że lepiej podwyższać podatki częściej o małe kwoty, niż raz na kilka lat w sposób, który mocno odczuliby mieszkańcy – tłumaczy wiceprzewodniczący klubu radnych Gorzów Plus Patryk Broszko

– Koszty funkcjonowania miasta cały czas rosną – mówił już po głosowaniu prezydent Jacek Wójcicki:

Podwyżka podatku wejdzie w życie 1 stycznia 2022 roku i docelowo zwiększy budżet miasta o około 4 miliony złotych.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku