°C

II Kongres Lubuskich Muzeów

Fot. Zofia Popielecka
 

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się II Kongres Lubuskich Muzeów.

Wydarzenie zaplanowano z okazji zakończenia projektu rozbudowy i modernizacji instytucji, tu za ponad 20 milionów powiększono powierzchnię obiektu oraz stworzono nowe wystawy. Leszek Kania, dyrektor placówki, podkreśla, że dzisiejsze spotkanie muzealników jest doskonałą okazją do pokazania tego co udało się zmienić podczas realizacji inwestycji:

W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak, który podkreśla, że tego typu placówki są ważne na mapie regionu:

Na kongres zaproszono muzealników z całego województwa lubuskiego. Wśród gości był dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, który zauważa, że zmodernizowane Muzeum Ziemi Lubuskiej zwraca szczególną uwagę i należy do trzech najważniejszych placówek regionu, razem z Gorzowem Wielkopolskim i Międzyrzeczem:

Tomasz Andrzejewski, dyrektor Muzeum Miejskiego w Nowej Soli, mówi, że rozwiązania wprowadzone  w Zielonej Górze mogą być przykładem dla innych placówek:

Dodajmy, że w ramach II Kongresu Lubuskich Muzeów rozmawiano między innymi funkcjonowaniu instytucji kultury w dobie pandemii.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku