°C

Co planują Gorzów i podmiejskie gminy z pieniędzy Polskiego Ładu?

Fot. Envato
 

Lubuskie samorządy otrzymały 677 mln zł wsparcia z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego ładu. Przyznane pieniądze chcą wydać na inwestycje w drogi, wodociągi i kanalizację, rewitalizację, gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne. A na co postawiły samorządy Związku Celowego Gmin MG-6?

Gorzów

Północna stolica lubuskiego otrzyma 34 mln zł. Z tej puli 5 mln złotych miasto wyda je na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. Za 29 mln magistrat zbuduje Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, Centrum Doradztwa Zawodowego i internat przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej.

Deszczno

Gmina ponad pół mln złotych wyda na budowę remizy strażackiej w Ciecierzycach.

Santok

Władze gminy postanowiły wybudować Gminne Centrum Ratownictwa. na tę inwestycję Santok otrzymał 4 mln 250 tys. zł.

Lubiszyn

Z otrzymanych pieniędzy ma zostać przebudowana droga w miejscowości Wysoka. Na to zadanie gmina otrzymała 3 mln zł. Rozbudowy doczeka się budynek Szkoły Podstawowej w Baczynie. Budowa siedmiu sal lekcyjnych z potrzebną infrastrukturą otrzymała wsparcie w wysokości 5,1 mln zł.

Bogdaniec

Gmina postanowiła na budowę infrastruktury sportowej. na ten cel otrzymała 4,5 mln zł.

Kłodawa

Gmina chce zbudować sieć wodno-kanalizacyjną na osiedlu Południowym w  Wojcieszycach. Na tę inwestycję Kłodawa otrzymała 2 mln 850 tys. zł.

Powiat Gorzowski

Za ponad 4 mln złotych władze powiatu planują budowę internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Lipkach Wielkich w gminie Santok.

Za 9,5 mln zł powiat chce też przebudować drogę powiatową na odcinku Kłodawa – Wojcieszyce, Wojcieszyce – DK22 oraz przebudowa drogi powiatowej Wojcieszyce – Różanki.

Wykaz inwestycji i wsparcia w całym województwie:

Województwo_Lubuskie


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku