°C

Gen. Hermaszewski zatrzymany przez policję. Prowadził auto po pijanemu

fot. Lubuska Policja


Policja z pow. gostynińskiego (Mazowieckie) zatrzymała 80-letniego kierowcę volvo, który prowadził auto po pijanemu; miał 0,56 prom. alkoholu w organizmie. Jak podał portal RMF24, zatrzymany to gen. Mirosław Hermaszewski.

Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu potwierdził PAP, że w poniedziałek o godz. 13.30 w miejscowości Kiełpieniec w pow. gostynińskim na Mazowszu, policjanci zatrzymali 80-letniego kierowcę volvo, który – jak się okazało – był pod wpływem alkoholu.

„Jadące zygzakiem volvo zauważyli policjanci z pionu kryminalnego, którzy poinformowali o tym funkcjonariuszy drogówki. Ci zatrzymali do kontroli kierującego. Okazało się, że ma on 0,56 prom. alkoholu w organizmie” – przekazał PAP Jeżak.

Po wykonaniu czynności policyjnych 80-latek został zwolniony do domu. Jego samochód przekazano wskazanej przez niego osobie.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku