°C

Premier o spotkaniu z Marin łe Pen: Jesteśmy gotowi do spotkań ze wszystkimi kluczowymi kandydatami

Fot. Mari Le Pen/Twitter
 

Premier Mateusz Morawiecki deklaruje gotowość do spotkania z każdym kluczowym kandydatem w wyborach prezydenckich we Francji. W ten sposób szef rządu odpowiedział na pytanie o powody spotkania z Marine Le Pen.

Była liderka francuskiego Frontu/Zjednoczenia Narodowego i kandydatka w przyszłorocznych wyborach prezydenckich rozmawiała z Mateuszem Morawieckim w Brukseli. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że spotkanie odbyło się na prośbę francuskiej polityk.

„Jestem gotów do spotkania, staramy się spotykać ze wszystkimi kluczowymi kandydatami wyborów prezydenckich we Francji w różnych formatach”

– zadeklarował szef rządu. Jak dodał, polskie władze prowadziły również podobne rozmowy z kandydatami na kanclerza przed wyborami do Bundestagu.

Premier krótko omówił też tematykę spotkania.

„Wymienialiśmy się informacjami nt. deklaracji ideowej, czyli jak powinna wyglądać Europa, jak chronić kontynent przed nieuprawnioną, nielegalną migracją”

– przekazał.

Z kolei Marine Le Pen we wpisie na Twitterze wyraziła poparcie dla polskiego premiera i potępiła „niedopuszczalny szantaż Komisji Europejskiej wobec Polski”.
Na początku lipca kilkanaście europejskich partii konserwatywnych – w tym Prawo i Sprawiedliwość – podpisało deklarację ideową dotyczącą wizji przyszłości Europy.
W dokumencie podkreślono, że Unia Europejska potrzebuje głębokiej reformy, gdyż dzisiaj, jak napisano, zamiast chronić Europę, Wspólnota staje się źródeł problemów.

- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku