°C

Blaszak, czyli Wim Sampers

fot. UM Szprotawa
 

Po śmierci dębu Chrobry, najstarszego i największego polskiego dębu szypułkowego, regionaliści ze Szprotawy postanowili znaleźć jego lokalnego następcę. Ponieważ okolice Szprotawy obfitują w lasy, to zadanie nie było łatwe, ale pomocne okazały się przedwojenne jeszcze notatki.

– Znaleźliśmy dąb, który może być następcą Chrobrego, choć oczywiście nie jest ani tak wiekowy, ani tak „gruby” jak obumarły gigant – mówi Maciej Boryna ze Stowarzyszenia Bory Dolnośląskie.

Dąb został wpisany do rejestru pod nazwą Wim Sampers. To właściciel terenu, na którym dąb rośnie. Zgodnie z przepisami właściciel ma takie prawo.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku